• ساختمان اداری ترمه

ساختمان اداری ترمه که توسط فرشاد مهدی زاده و احمد بطحائی طراحی شده است در شهر همدان ، شمال کشور واقع شده است. این ساختمان اداری و تجاری دارای نمای آجری است و آجر بومی به شیوه ای سنتی آرایش و چیده شده است که با بافت تاریخی منطقه سازگار باشد. ویژگی جذاب آن سقف منحنی سازه است که بازدیدکنندگان می توانند روی آن حرکت کرده و بالا بروند.

ساختمان اداری ترمه در همدان؛ طراح :فرشاد مهدیزاده و احمد بطحائی

ساختمان اداری ترمه در همدان؛ طراح :فرشاد مهدیزاده و احمد بطحائی

  • خانه مشا

ویلای مشا طراحی گروه معماری موج نو ، به شیوه ای طراحی شده که بهترین بهره مندی را از سایت خود در دامنه کوه های اطراف تهران و دشت مشا دارد. خانه متشکل از سه باکس است که هر کدام در زاویه ای مختلف برای چشم اندازهای متفاوت قرار گرفته است.

ساختمان «مشا» در منطقه مشا در نزدیکی تهران؛ طراح: دفتر مهندسی موج‌نو | عکاس: پرهام تقی‌افساختمان «مشا» در منطقه مشا در نزدیکی تهران؛ طراح: دفتر مهندسی موج‌نو

 

  • ساختمان مسکونی کهریزک

طراحی گروه مشاور CAAT ، در ساختمان از صفحات آجری مشبک استفاده شده است که علاوه بر سایه اندازی مطلوب و تهویه ، اجازه ی ورود نور طبیعی کافی را به فضاهای داخلی می دهد و همچنین فضای بیشتری را در تراس برای واحد های کوچک ساختمانی فراهم می کند.

ساختمان کهریزک؛ طراح: CAAT STUDIO | عکاس: پرهام تقی‌اف

ساختمان کهریزک؛ طراح: CAAT STUDIO

  • پل طبیعت

این پل زیبا در پارک آب و آتش توسط معمار جوان زن ایرانی ،‌ لیلا عراقیان طراحی شده است و در حال حاضر بزرگترین پل عابر پیاده در کشور به طول ۲۷۰ متر است. این پل ، پارک آب و آتش و پارک طالقانی را در بزرگراهی شلوغ به هم متصل می کند.

پل طبیعت،‌ لیلا عراقیان

پل طبیعت،‌ لیلا عراقیان

محمد حسن اتفاق

  • ساختمان مسکونی اندرزگو

ساختمان مسکونی اندرزگو توسط استودیو معماری آیینه طراحی شده است. در شش طبقه طراحی شده و هر طبقه دارای یک واحد آپارتمان است. این ساختمان برای ارائه ی آرامش  در محله ای شلوغ از وجود انواع ساختمان های کوتاه و بلند با متریال های مختلف ، طراحی شده است.

ساختمانی در محله اندرزگو تهران ؛ طراح: دفتر معماری آینه

ساختمانی در محله اندرزگو تهران

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.