اردکی غول پیکر با پنل های خورشیدی؛ نمادی جذاب برای شهری پاک

این اردک غول پیکر که با پنل های خورشیدی پوشانده شده است طرحی مفهومی است که با هدف تولید انرژی پاک طراحی شده است. طرحی که ممکن است روزی در آینده واقعیت پیدا کند.

این اردک نتیجه طراحی چهار طراح و هنرمند بریتانیایی است و به عنوان نمادی برای پایتخت دانمارک در رسیدن به هدف نخستین پایتخت پاک جهان طراحی شده. قرار است شهر کپنهاگ تا سال ۲۰۲۵ این عنوان را از آن خود کند.

قرار است این اردک که به اندازه یک ساختمان ۱۲ طبقه ارتفاع دارد در لنگرگاه شهر کپنهاگ قرار گیرد. نکته مهم آن اما پوشانده شدنش با تعداد بسیاری پنل خورشیدی است که برای تولید الکتریسیته بر روی آن نصب خواهند شد. این طرح به عنوان یکی از طرح های پیشنهادی به Land Art Generator Initiative فرستاده شده بود، به عنوان طرح برتر تایید شد. طرحی که ترکیبی از هنر و طراحی مدرن و در نظر گرفتن انرژی پاک است.

این اردک  که اندازه آن۴۰ متر است  قدرت تولید برق مورد نیاز یک شهرک را دارد.

این حجم عظیم همچنین می تواند به عنوان یک جاذبه گردشگری نیز مورد استفاده قرار گیرد. همچنین امکان تزئین آن با لامپ های ال ای دی و تامین برق آنها با انرژی پاکی که جناب اردک غول پیکر خودش تولید می کند، در طرح گنجانده شده است. لامپ هایی که بسته به مناسبت های مختلف ظاهرهایی متفاوت به آن بدهند.

دولت دانمارک در استفاده از انرژی های پاک در پایتختش بسیار جدی است و تا به حال پروژه هایی مانند نصب ۱۰۰ توربین بادی در بخش های مختلف شهر به همین منظور اجرا شده اند. اما به طور قطع اجرای طرح چنین اردک عظیم و چند منظوره ای، در کنار رساندن مقامات دانمارکی به اهدافشان، نمادی مناسب برای آن شهر ایجاد می کند. نمادی که کپنهاگ و کشور دانمارک را بیش از پیش به عنوان سرزمینی پیشرو در استفاده از انرژی های پاک و تجدیدپذیر به جهانیان می شناساند.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.