صخره آیرس استرالیا، زیر نورپردازی خیره کننده‌ای می‌درخشد!!!!

صخره آیرس در مرکز کشور استرالیا، میزبان زمین نور، نمایشی از هنرمندی بریتانیایی است

کشور استرالیا در قاره اقیانوسیه پر از جذابیت‌های توریستی است. سنگ بزرگ آیرس که در زبان محلی اولورو خوانده می‌شود، در دستان هنرمندی توانا تبدیل به زمینی منور از نورهای رنگارنگ و زیبا، قطبی فعال در جذب مسافران شده است.

اولورو، یکی از بزرگ‌ترین شمایل فرم سنگی در جهان، در رنگ‌های قرمز و نارنجی باشکوهش را تصور کنید. حالا همان عظمت را تصور کنید، صخره‌ای باستانی در مقابل نور بیشتر از ۵۰ هزار میله‌های بلند و باریکی که به رنگ‌های بنفش، نارنجی روشن و صورتی آبنباتی پنبه‌ای می‌درخشند، همان‌طور که هوای گرگ و میش در بخش بیابانی و دور از دریای استرالیا رسوخ می‌کند، با نیمرخی سیاه به نمایش در می‌آید.

 

این نمایش استثنایی هنرمندی به نام بروس مونرو، واقع شده در زمین‌های آیرس راک ریزورت (اقامتگاه سنگی آیرس) در قلمروی شمالی، تاکنون ۱۲۰ هزار بازدیدکننده را از زمان افتتاح در سال ۲۰۱۶ به اینجا کشانده است. صحنه تماشایی این نمایش خصوصا در زمان غروب خورشید در پشت اولورو (همچنین شناخته شده به عنوان صخره آیرس)، کوهی مقدس برای مردم محلی و بومی، بسیار دراماتیک است.

هنرمند بریتانیایی، مونرو، در باب کار خود می‌گوید:

من در ذهنم چشم‌اندازی پر از ساقه‌های منور دیدم، درست مانند دانه‌هایی خوابیده در بیابانی خشک که به آرامی در انتظار سقوط تاریکی هستند، زیر فرشی از ستارگان جنوبی، تا با آهنگی ملایم و آرام در نور، شکوفه کنند.

گذرگاه‌ها، بازدیدکنندگان را به داخل زمین نور می‌کشانند، به طوری که گویی آن‌ها در باغ نور جادویی قدم می‌زنند

زمین نور، که به نام تیلی میرو توتا نایاکوجاکو (نگاه به تعداد زیادی از نورهای زیبا) در زبان محلی پیجانجارا نام‌گذاری شده بود، با بیشتر از ۵۰ هزار ساقه کج شده با دایره‌های شیشه‌ای مات در محیطی با اندازه چهار برابر زمین فوتبال، به نمایش گذاشته شد. مسیرها، بازدیدکنندگان را به داخل بنیان زمین نور می‌کشانند، به طوری که گویی آن‌ها در باغ نور جادویی قدم می‌زنند. این منطقه کاملا با انرژی خورشیدی منور می‌شود و از بیشتر از ۳۸۰ کیلومتر فیبر نوری برای انتقال استفاده می‌کند که در صورت استفاده برای دیگر تاسیسات، قابل بازیافت است.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.