کاخ هنر ملکه سوفیا که با نام قصر هنر رینا سوفیا نیز شناخته می‌شود، نام خانه اپرا و مرکزی فرهنگی در والنسیا است و در سال ۲۰۰۵ افتتاح شد. با بنایی ۱۷ طبقه، کاخ هنر ملکه سوفیا آخرین ساختمان ساخته شده در شهر علم و هنر والنسیا است. همچنین با ارتفاع ۷۵ متر، خانه اپرای کاخ هنر، مرتفع‌ترین خانه اپرا در جهان به‌شمار می‌رود. کاخ هنر ملکه سوفیا از چهار بخش تشکیل می‌شود؛ سالن اصلی اپرا با ظرفیت ۱۴۷۰ نفر، سالن اصلی سخنرانی با ظرفیت ۱۴۲۰ نفر، طبقه مستر با ظرفیت ۴۰۰ نفر و تئاتر مارتی سولر با ظرفیت ۴۰۰ نفر.

کاخ هنر ملکه صوفیا یا The Queen Sofia palace of the art یکی از عجایب معماری مدرن جهان است که یک مکان فرهنگی شگفت انگیز به حساب می‌آید. این کاخ هنر در اسپانیا بسیار شناخته شده است و از معماری مدرنی بهره می‌برد و این معماری مدرن توسط یک معمار محبوب اسپانیایی به نام سانتیاگو کالاتو طراحی شده است. ساخت و ساز این ساختمان در سال ۱۹۹۵ آغاز شد و ۱۰ سال به طور انجامید. در نهایت در ۲۰۰۵ افتتاح شد.

 

امروز کاخ هنر ملکه صوفیا یکی از زیباترین خانه‌های اپرای جهان است. ارتفاع این ساختمان ۷۵ متر است و بلندترین خانه ی اپرای جهان محسوب می‌شود. این ساختمان ۱۷ طبقه دارای ۳ طبقه‌ی زیر زمین و ۱۴ طبقه بالای زمین است و سقف آن از موزاییک‌هایی چشمگیر بهره برده است. این ساختمان با فولاد و بتن سفید ساخته شده و در طراحی آن از موزاییک‌های ظریفی به کار گرفته شده است. این کاخ هنر دارای سه بخش مجزا بوده که می‌توان به بخش اپرا، بخش اجرای موسیقی و بخش کنفرانس‌ها اشاره کرد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.