کتاب‌های مشهور و محبوب همراه با متن قوی، قدرت انتقال ما به جهانی متفاوت را دارند، خب چرا قفسه‌های آن‌ها متفاوت نباشد؟ این تفاوت می‌تواند به قدرت انتقالشان بسیار کمک کند. اخیرا روندی بوجود آمده است که آن را تحت عنوان نوک بوک یا کتاب هایی برجسته نام گذاری کرده‌اند. این روند ظاهر و فضای قفسه‌های کتاب را تغییری جذاب داده است. در نوک بوک  ازطریق خلاقیت‌هایی که هنرمند به خرج می‌دهد، و با اندازه گیری ارتفاع و عرض یک یا دو کتاب، میان آن‌ها محیطی سه بعدی شبیه به شهرهای کوچک و یا خانه‌های عروسکی ایجاد می‌شود که هر کدام داستان خاص خود را دارند. همراه ما باشید تا ببینم این نوک بوک‌ها چه هستند و چه مزیتی برای یک کتاب خانه دارند.

نقش نوک بوک چیست؟

پس از ایجاد اثر هنری که می‌تواند بخصوص برای رمان‌ها مورد استفاده قرار گیرد، احتمالا شما فکر می‌کنید که قفسه کتاب شما گذرگاهی برای رسیدن به سرزمین‌های خیالی و واقعی کتابهایتان است. جذابیتی که می‌تواند شوق مطالعه کتاب‌های آن قفسه کتاب را نیز افزایش دهد.

شاید پس از دیدن چنین صحنه‌ای، در ابتدا برای شما باورنکردنی به نظر برسد، ولی این کاردستی‌های دقیق و ظریف را سازندگانشان با به‌کارگیری اِلمان‌های هنری مانند؛ چراغ‌های گوناگون و رنگی، علائم و حتی آتش و سنگ ایجاد می‌کنند، تا حس یک عکس سه بعدی را به خوبی به بیننده منتقل کند. در نهایت بیننده با دیدن چنین صحنه‌ای، می‌تواند گوشه‌ای از چشم انداز یک کتاب را مشاهده کند.

 

در کنار استفاده از المان‌ها، برای افزودن بُعدهای گوناگون، از تکنیک‌های نورپردازی نیز استفاده می‌شود تا شگفتی و هیجان نگاه اول را به حداکثر برساند. اگر مجسمه‌ای کوچک در آن قرار داشته باشد، با نورپردازی جذب موضوع می‌شوید و پس از ورود به دنیایِ کوچکِ میانِ کتاب‌ها در این مکان جادویی غرق می‌شوید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.